اولین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارتاپ ها

اولین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارتاپ ها      (Startexpo2018)  روز سه شنبه سوم مهرماه ۹۷ با حضور جمعی از مسئولان در نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گشایش یافت.

در این نمایشگاه دست کم ۷۰ فعال استارت آپ از استان ‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی و چهار محال و بختیاری توانمندی‌ های خود را در بخش های مرتبط به نمایش گذاشتند.
برندها و شرکت‌ های معتبری از جمله ثامن ارتباط عصر، کارگزاری بانک پاسارگاد، کارگزاری شهر، دانشگاه اصفهان، شرکت فولاد مبارکه، صاایران و توسعه مدیریت ارتباطات ماندگار در این نمایشگاه حضور یافتند.
همچنین کشورهای عمان و مغرب با اعزام هیات‌ های عالی‌ رتبه به این نمایشگاه، جنبه ‌های بین‌ المللی ویژه‌ای را در نخستین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارت آپ‌ها(Startexpo2018) ایجاد کرده‌اند.

این نمایشگاه بستری برای عرضه نوآوری و فناوری در نظر گرفته شده بود و برخلاف نمایشگاه‌ های مشابهی که عرضه و تبادل کالا را هدف گذاری کرده‌اند، به دنبال تبادل دانش فنی و تکنولوژی و مشارکت میان شرکت ‌ها و سرمایه‌گذاری روی طرح‌ های نو و استارت آپ ‌ها بود.

متصل کردن تولید کنندگان محصولات فناورانه به مشتریان، معرفی فناوری ‌های روز به صنایع متوسط و بزرگ، آشنا کردن سرمایه‌ گذاران با فرصت‌ های سرمایه‌گذاری در طرح ‌های فناورانه یا استارت آپ ‌ها، دعوت از مخاطبین تخصصی و افراد تحصیل‌ کرده به بازدید از نمایشگاه و گردهمایی گسترده ‌ای از نقش‌ آفرینان اکو سیستم استارت آپی، نوآوری و فناوری از جمله اهداف تعیین شده برای نمایشگاه استارتکس به شمار می رفت.

در این نمایشگاه طیف وسیعی از مخاطبین شامل فعالان بخش های فناوری و تکنولوژی مانند تجهیزات پوشیدنی، خرده‌ فروشی، خدمات، آموزش، حمل و نقل و پشتیبانی ، شهرهای هوشمند و فناوری ‌های شهری، پهپاد و رباتیک، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، هوش مصنوعی، کشاورزی هوشمند، سفر و گردشگری، بازی‌ های رایانه‌ای، رسانه و بازاریابی، سلامت، اینترنت اشیا، انرژی، امنیت شبکه، اتوماسیون، تولید هوشمند، بلاک‌ چین، فین‌ تک و تجارت الکترونیک، شبکه ‌های اجتماعی، فناوری ‌های فضایی و کارآفرینی اجتماعی حضور داشته‌ ها و دستاوردهای خود را برای افرادی نظیر مدیران وزارتخانه‌ ها، سازمان‌ های دولتی و خصوصی، شرکت‌ های دانش‌ بنیان و فناور، استارت آپ ‌ها، صندوق‌ های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران خصوصی، پارک‌ های علم و فناوری، شتاب دهنده‌ ها و مراکز رشد، مخترعان، توسعه ‌دهندگان نرم‌ افزار، مشاوران و منتورها، برگزارکنندگان رویدادها و مدیران تحقیق و توسعه صنایع و شرکت‌ ها به نمایش گذاشتند.