بازتاب برگزاری نمایشگاه STARTEXPO)2018) در خبرگزاری های کشور

نشست خبری مهندس حمیدرضا فاتحی با خبرگزاری ایرنا

به گزارش ایرنا، مهندس حمیدرضا فاتحی عصر سه شنبه در حاشیه افتتاح نخستین نمایشگاه تکنولوژی و استارت آپ در جمع خبرنگاران افزود: فضای نمایشگاهی شرایطی را ایجاد می کند تا شرکت ها بتوانند دانش فنی خود را ارائه و افراد مختلف در این فضا اشتغال ایجاد کنند.
وی با اشاره به حمایت شرکت ها از استارت آپ ها بیان کرد: مراکز دانشگاهی و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برای توسعه استارت تاپ ها نقش ویژه ای داشته اند و حمایت های بسیاری در این راستا انجام داده اند.
مدیر اجرایی شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر شتاب دهنده ها در کشور گسترش پیدا کردند، بیان کرد: شتاب دهنده ها رکن اساسی در بهبود اکوسیستم دارند.
وی اضافه کرد: در چهار روز برگزاری نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارت آپ استان اصفهان رویدادهای مختلفی از جمله باشگاه مدیران و مشاوران، رویداد ایده شو، ورک شاپ ها و رویداد داوری و فراخوان برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان نیز در آیین افتتاحیه این نمایشگاه اظهارداشت: این شرکت نخستین نمایشگاه استارت آپ و تکنولوژی های نوین را در شهر اصفهان که شهر علم است، برگزار کرد.
علی یارمحمدیان با اشاره به تفاوت نمایشگاه استارت آپ با دیگر نمایشگاه ها گفت: در دیگر نمایشگاه ها کالا و خدمات در بازدید عموم قرار می گیرد اما در نمایشگاه استارت آپ و تکنولوژی دانش فنی عرضه می شود. 
وی با اشاره به کارکرد نمایشگاه استارت آپ بیان کرد: امروز در نمایشگاهی که مرکز خلاقیت و نوآوری است، نمایشگاه استارت آپ ها و تکنولوژی های نوین برگزار می شود و امیدواریم که این نمایشگاه نقطه عطفی برای توسعه تکنولوژی های نوین باشد.
مدیر شبکه پژوهش و فناوری شهرداری اصفهان نیز گفت: مدیریت خلاقیت فناوری نوین با همکاری شبکه پژوهش شهرداری اصفهان برای حمایت از استارت آپ ها به عنوان مجموعه واحد در این نمایشگاه شرکت کردند.

مشاهده کامل خبر

خبرگزاری فارس نیوز

مهندس حمیدرضا فاتحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس و در حاشیه اختتام نمایشگاه استارتاپ اصفهان در خصوص برگزاری این نمایشگاه و نتایج آن اظهار کرد: نمایشگاه استارتاپ اصفهان، به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خالقان استارتاپی برگزار شد و بخش عمده‌ای از آن را ایده‌های نو و استارتاپی تشکیل دادند.

فاتحی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه امسال، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های صنعتی و دانشگاه‌ها و مراکز رشد دانشگاه‌ها حضور داشتند و این جمع باعث شد تا هم نمایشگاه قوی باشد و هم کیفیت محصولات عرضه شده بالا برود.

وی ادامه داد: در کنار حضور استارتاپ ها و شرکت‌های صنعتی، رویدادهای جانبی معرفی ایده‌ها برگزار شد که در راستای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان و معرفی محصولات آن‌ها اجرایی شد و در کنار آن به فرآیند جذب سرمایه آن‌ها کمک کرد.

فاتحی متذکر شد: اصفهان واقعاً در این حوزه حرف برای گفتن دارد و جای خالی رویدادهای این چنین در اصفهان حس می‌شد و شبکه پژوهش و فناوری برنامه‌ریزی را انجام داد تا این جمع دارای صنعت و فنّاوری جمع شود.

مدیر شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان ادامه داد: صندوق پژوهش و فناوری هم در اصفهان شروع به کار کرده است که حدوداً ۷ میلیارد تومان سرمایه دارد و صندوق‌های خصوصی هم وجود دارند اما نیاز اصفهان بیش از این است و سازمان‌های متنوعی می‌توانند در این حوزه حضور پیدا کنند.

فاتحی همچنین بیان داشت: برخی رویدادها که در این نمایشگاه برگزار شد، رویدادهای معرفی و داوری ایده‌ها بود که ایده‌های برتر را به نمایشگاه جیتکس اتاق بازرگانی می‌برد و می‌تواند آن‌ها را تأمین مالی کنند.

مشاهده کامل خبر